Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Karşımda Türkiye’nin en güçlü enerjisini görüyorum. Milyonlarca gencimizin ve ailelerin hayatına dokunan bir iyilik hareketi görüyorum. Milletimizin yanında olan kahramanlar görüyorum. Kalbi ülkesinin istikbali ve istiklali için çarpan Türkiye Yüzyılı gençliğini görüyorum. Bu yeni nesil gençlik hareketi Allah’ın izniyle maya tutmuştur. TÜGVA ailesi her alanda dalbudak salıyor.

Cumhuriyetimizin ikinci asrına damgamızı vuracağız. Medeniyetimizi ihya ederek bir büyük atılımı icra edeceğiz. Gençlik çok büyük bir lütuf. Kapımızı herkese açık tutarak, yurtlarımızı hem ilim hem irfan yuvası haline getirerek, spordan edebiyata her alanda kabiliyetlerimizi geliştirerek, zorluklarını birer birer aşarak, şartlara teslim olmadan mücadeleyi her alanda sürdürmeliyiz.

Gençler sizlerden eğitimizini sürdürürken mutlaka kişisel donanımızını da geliştirmenizi istiyorum. Olumlu anlamda varlığını ailesinde, okulunda, hissettiremiyen bir gençlik bizim için kayıptır. Biz gençlerimizin her birinin gözünde yüzünde saklı o cevherin ateşini görebiliyoruz. Yeter ki siz azminizle, gayretinizle bu potansiyeli harekete geçirme çabanız ortaya koyun. İşte o zaman arkadaşlarınızı, arkadaşlarınızı, devletinizi yanınızda göreceksiniz. Bizi daima yanınızda göreceksiniz. Gençler büyük ve güçlü Türkiye mirasına sahip çıkmaya var mıyız? Kendimizi en iyi şekilde geliştirmeye var mıyız? 

İstiklalimizin ve istikbalimizin sembolü olan ezanımıza, vatanımıza, devletimize canımız pahasına sahip çıkmaya var mıyız? Ülkemizin bütünlüğüne, insanımızın kardeşliğimize gözünü dikenlerin başına gök kubbeti yıkmaya var mıyız? Bir milletin en büyük gücü gençleridir. Gençlerinden ümidini kesen, geleceğini kaybeder. Biz ömrümüzün tüm dönemlerinde gençlerimize güvendik, inandık, onlarla beraber yol  yürüdük. Yüzüstü çok süründün ayağa kalk Sakarya dedik. Bugün de girdiğimiz her mücadelede gençlerimize güveniyoruz. Darbecilere karşı direnişime kadar gençlerimizi daima şu anda olduğu gibi yanımızda bulduk. Ben misafirim, siz ev sahibisiniz. Şimdi tek hedefimiz Türkiye Yüzyılı hedefini başarıya ulaştırmaktır.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x