Eski AKP’li Milletvekili, Tahmin Değil Bilgi Diyerek Açıkladı: “Yeniden Refah, AKP Lehine Seçimlerden Çekilecek”

31 Mart seçimlerine günler kala, siyaset kulislerini oldukça hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı.

AKP’li eski milletvekili ve yazar Resul Tosun, Yeniden Refah Partisi’nin (YRP), adaylarını AKP lehine seçimden çekeceğini öne sürdü.

“TIPKI MUHARREM İNCE GİBİ SEÇİMDEN ÖNCE ÇEKİLECEKLER”

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, AKP ile yürütülen ittifak görüşmelerinden sonuç alınamadığını belirtmiş ve seçimlere Türkiye’nin her yerinde kendi adayları ile gireceklerini açıklamıştı. TV 100’de Gürkan Hacır’ın Taksim Meydanı isimli programda konuşan AKP eski milletvekili ve Star gazetesi yazarı Resul Tosun, “Tıpkı Muharrem Beyin (İnce) adaylıktan çekildiği gibi Yeniden Refah Partisi adayları seçimden önce İstanbul’da Murat Kurum lehine, Ankara’da Turgut Altınok lehine ya da İzmir’de Hamza Dağ lehine çekilirse sürpriz olmaz” dedi.

“TAHMİN DEĞİL BİLGİ”

Gürkan Hacır’ın “Bu bir tahmin mi bilgiye dayalı mı söylüyorsunuz?” sorusu üzerine Resul Tosun, “Evet bilgiye dayalı söylüyorum, isim de biliyorum” dedi. Bunun üzerine Gürkan Hacır, “O zaman seçimin kaderi değişir” ifadelerini kullandı.

ERBAKAN, “ÇEKİLİRSEK YEDEK LASTİK OLURUZ” DEMİŞTİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, gazeteci Murat Yetkin’le yaptığı röportajda, partisinin adaylarının geri çekilmesi olasılığının olup olmadığı yönündeki sorusu üzerine “Çekilmemiz söz konusu değil. Artık çekilirsek AK Parti’nin yedek lastiğine döneriz” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x